İTÜ Mezunlar Deneği Kıbrıs ve İTÜ Kuzey Kıbrıs ortaklığında Karpaz Gezisi
March 25, 2017
İTÜ-MEDEK Balosu 2017
September 19, 2017

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin 244. Yılı 13 Mayıs 2017, Cumartesi günü İTÜ Kuzey Kıbrıs Gazimağusa Yerleşkesi’nde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Açılış konuşmasında İTÜ Günü kutlamalarının İTÜ Kuzey Kıbrıs Yerleşkesi’nde de bir gelenek halinde devam edeceğini belirten Rektör KAHYA, etkinliğe sağladığı katkılardan dolayı Başkan ARTER’e plaket takdim etti. Gazimağusa Belediyesi Halk Dansları Topluluğu ve Kuzeyin Yıldızları Horon Ekibinin gösterileri misafirler tarafından beğeniyle izlendi.

Halk Dansları gösterilerinin ardından üç farklı temalı sergi ile devam eden etkinlikte, İTÜ Kutup Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (İTÜ PolReC) 2016 Antarktik Araştırma Seferi fotoğrafları, İTÜ Kuzey Kıbrıs Deniz Sporları Kulübü su altı fotoğrafları ve Gazimağusa Sanat Buluşması’na katkı koyan sanatçıların eserleri sergilendi.

Etkinlikler kapsamında gerçekleşen uçurtma şenliğinde, İTÜ Kuzey Kıbrıs öğrencileri okutmanlar danışmanlığında tasarladıkları uçurtmaları jüriye sundular. Jürinin değerlendirmesinden sonra öğrenciler, personel ve etkinliğe katılan misafirler Gazimağusa Yerleşkesi’nde uçurtma uçurdular. Uçurtma yarışması sonucunda ilk üçe giren gruba İTÜ-MEDEK Yönetim Kurulu üyesi ve Saymanı Gökhan NAİM, Erdoğan NAİM anısına ödüllerini takdim etti.