İTÜ MEDEK 2017 Geleneksel Balosu Gerçekleştirildi

İTÜ Mezunları Buluştu.
July 25, 2017
Bursa İTÜ Evi’nden Mezunlarımıza Özel Konaklama Fiyatları
November 9, 2017

İTÜ MEDEK 2017 Geleneksel  Balosu   6 Ekim 2017 Cuma akşamı  Lefkoşa Merit Hotel’de gerçekleştirildi. Kıbrıs  Telsim Vodafone’un sponsorluğunda gerçekleşen gece,  300’den fazla İTÜ mezunu  ve seçkin davetlinin katılımı ile yemek öncesinde yapılan resepsiyon ile başladı. Eski dostlar biraraya gelerek sohbet etme ve anılarını tazeleme imkanı buldular. İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Sosyal Yardımlaşma Vakfı (DEFAV)Yönetim Kurulu  ve İTÜlü Dernekler Platformu Başkanı Mühendis Bülend TEMUR’un onur konuğu olduğu geceye esas anlam katan İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği kürsüsünde yıllarca hocalık yapmış ve hala yapmakta olan, sayısız öğrenci yetiştirmiş ve bu alanda öncü bilimsel çalışmalara imza atmış 20 civarı  profesör ve eşlerinin de gecemize katılarak bizleri onurlandırması idi. Davetliler arasında  Eski Başbakan ve Meclis Başkanı Yük. Mimar Hakkı ATUN, Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel  Başkanı Tufan Erhürman, Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet HARMANCI,  Telsim Vodafone grubu Genel Müdürü Hakan Gülümser, Girne Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa ALTUNÇ, İTÜ KKTC Rektörü Prof. Dr. Ercan KAHYA,  İTÜ KKTC Rektör Yrd. Doç. Dr. Serdar KUM, İTÜ KKTC Genel Sekreteri Dursun KOÇ  da  vardı.

İTÜ MEDEK Saymanı Yük. Müh. Gökhan  NAİM’in açılış konuşması ile başlayan gecede sırası ile İTÜ KKTC Rektörü Prof. Dr. Ercan KAHYA, DEFAV YK. Başkanı Müh. Bülend TEMUR İTÜ MEDEK YK Başkanı Yük. Müh. Mehmet ZORBA kısa birer konuşma yaptılar. Gökhan NAİM konuşmasında  “Bu anlamlı gecede bir tarafta bizleri yetiştiren hocalarımız, diğer tarafta üklemizin gelişimine ve kalkınmasına katkı yapan eski başbakanlarımız, bakanlarımız, müsteşarlarımız, müdürlerimiz, kamu görevlilerimiz, akdemisyen hocalarımız, özel sektörde çalışan başarılı iş adamları ve iş kadınları, ITÜ mezunlarımız ile bir arada olmanın gururunu ve kıvancını yaşamaktayız” dedi ve gecenin düzenlenmesine maddi manevi katkı sağlayan Telsim Vadafone Grubuna ve Telsim Vodafone grubu Genel Müdürü Sayın Hakan Gülümser’e, Komtek temsilcilerine, Gesfi Döviz LTD’ye ve Forman Construction’a teşekkürlerini sundu.Yine Lefkoşa Merit Hotel yönetici ve çalışanlarına da teşekkür etti.

Ardından Grup Totem sahne aldı. Müzikleri ile konukları coşturan grubun ardından İTÜ Konservatuarı mezunu, İTÜ MEDEK  sanat danışmanı  sanatçı Cem KAFKAS konuklara birbirinden güzel şarkıları ile müzik ziyafeti yaşattı.

Dolu dolu geçen güzel ve keyifli bir gecenin ardından mezunlarımız ve tüm davetliler güzel anılar ile geceden ayrıldılar..