İTÜ MEDEK Yılbaşı Kokteyli 19 Aralık 2018 Çarşamba akşamı Lefkoşa Bedesten’de gerçekleştirildi.

Arı Günleri
November 19, 2018
Arı Günleri – Haberleşme Hizmetlerinin Dönüşümü ve Modernizasyonu Tecrübeler ve Anılar
January 23, 2019

İTÜ MEDEK Yılbaşı Kokteyli 19.12.2018 Çarşamba akşamı Lefkoşa Bedesten’de gerçekleştirildi. İTÜ Mezunlarının yoğun ilgi gösterdiği geceye Lefkoşa Belediye Orkestrası müzikleri ile eşlik etti.

UBP Genel Başkanı Ersin TATAR ve Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet HARMANCI’nın da teşrif ettikleri gece İTÜ MEDEK Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi KANSU’nun konuşması ile başladı. KANSU, İTÜ’nün geçmişten geleceğe uzanan 245 Yıllık tarihine her zaman ilkleri ve enleri sığdırdığını, bu geleneğin İTÜ’nün Kıbrıs’taki Yerleşkesinde de sürdürülerek nice başarılara imza atılacağına olan inancını ifade etti. İTÜ MEDEK Yönetim Kurulu olarak oldukça verimli ve başarılı bir yılı geride bıraktıklarını ifade eden KANSU, öğrencilere yönelik sağlanan burslar ve diğer faaliyetlerden bahsetti. 2019’un tüm dünyaya ve ülkemize barış ve güzellikler getirmesini temenni eden KANSU, kokteylin yapılmasında emeği geçen herkese ve geceye katılan tüm İTÜ Mezunları  Ailesine teşekkür etti.

Ardından plaket takdimlerine geçildi. İTÜ’den Mezuniyetinin 60. Yılını dolduran İTÜ Mimarlık Fakültesi 1959 Yılı Mezunu Yüksek Mimar Mühendis Sn. Ayer KAŞİF’e, 60. Yıl Onur Plaketini UBP Genel Başkanı Ersin TATAR takdim etti. KAŞİF’in ülkemiz için yıllarca yaptığı hizmet ve çalışmalardan bahseden TATAR, hala üretmeye ve çalışmaya devam eden KAŞİF’in genç nesillere örnek olacak bir değer ve ülkemiz adına gurur duyulacak bir insan olduğuna vurgu yaptı, kendisine nice başarı dolu meslek yılları diledi.

Ayer KAŞİF yaptığı teşekkür konuşmasında başarısının sırrının her zaman dünya ile rekabet etmek, sürekli öğrenmek, yenilikleri izlemek ve en iyiyi, en güzeli kendisine hedef koymak olarak ifade etti. Genç nesillere de işlerini çok severek yapmalarını ve sürekli gelişimi hedeflemelerini öğütledi.

Ardından İTÜ Mezunu Merhum Yüksek Mühendis Erdoğan NAİM anısına 2 yıldır verilmekte olan “Erdoğan NAİM Anısı Bursu” için yaptıkları katkılardan ötürü GESFİ Döviz Bürosu Direktörü ve dernek saymanımız Sn. Gökhan Naim’in annesi Sn. Nurten NAİM’e Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet HARMANCI plaketini takdim etti. HARMANCI da NAİM Ailesinin yıllardır ülkemiz ve insanlarımız için yaptıkları değerli hizmetlerden bahsetti, özellikle genç nesillerin yetişmeleri ve eğitime yaptıkları katkılar için teşekkürlerini sundu.

Bedesten’in tarihi ve büyüleyici atmosferi ile taçlanan gece, İTÜ’lülerin dostluk, dayanışma ve keyif içerisinde geçirdikleri hoş hatıralar ile sona erdi.