Yönetim Kurulu Başkanımız Hilmi Kansu’nun Yeni Dönem Mesajı

İTÜ-MEDEK 3. Genel Kurulu 27 Ocak Cumartesi günü, KTMMOB toplantı salonunda yapıldı.
January 31, 2018
İTÜ-MEDEK Yönetim Kurulu Üyeleri, İTÜ-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri Rektörü Prof. Dr. Ercan KAHYA’yı Ziyaret Etti
March 22, 2018

Değerli İTÜ Ailesi Üyelerimiz, Değerli Mezunlarımız,

İTÜ Mezunlar Derneği Kıbrıs 27 Ocak 2018 tarihinde toplanarak, Üçüncü Genel Kurulunu tamamlamıştır. Sivil toplum kuruluşlarının üyelerini ve içinde yaşadıkları toplumu daha iyiye doğru dönüştürmesi için aile olmaları şarttır. İşte ben bu toplantıda İTÜ mezunlarının artık farklılıklar ile birlikte ortak bir hedef ve anlam ihtiva eden bir aileye dönüştüğünü ve herkesin daha iyi ve daha yaşanır bir toplum yaratma kaygısında olduğunu gördüm, hissettim.

Genel kurulumuzu izleyen hafta içinde 31 Ocak 2018 tarihinde Yönetim Kurulu üyeleri ilk toplantılarını yaparak, başkan, asbaşkan ve diğer sorumluluk dağıtımını yapmışlardır;  Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Kansu, Asbaşkan Halet Yıldırım,  Sekreter Mehmet BAŞEL ve Sayman Gökhan NAİM olarak seçim yapılmış olup, şahsım ve seçilen arkadaşlarım adına Yönetim Kurulu üyelerimize, bu göreve bizleri layık gördükleri için teşekkür ediyorum.

Bu dönemki çalışmalarımızda üyeler arasındaki bağların ve iletişimin genişletilmesinin yanısıra Kıbrıs’ın Kuzeyinde sorunların ortak akıl ile çözülmesi için üyelerimizin yıllar içinde biriktirmiş olduğu tecrübelerini bizlere yönetenlere aktarmaları ve daha yaşanır topluma evrilmemiz için yeni yönetim kurulumuz olarak aktif bir çalışma yürüteceğiz.

Benim için İTÜ demek karanlığı aydınlığa dönüştüren mühendis mektebi demektir, çok sayıda nitelikli insan yetiştirmiş bu ailenin ferdi olarak sorumluluğumuzun ağırlığının farkında olup, buna yakışan bir çalışma dönemi için tüm mezunlarımızı kucaklarım.

Saygılarımla,

Hilmi Kansu

İTÜ Medek Yönetim Kurulu Başkanı